Producenci

Chcesz cieszyć się ciepłym wnętrzem? Sprawdź, jaki grzejnik do dużego pokoju 25m2 wybrać

Wysoki komfort cieplny to bezpośredni skutek prawidłowo dobranych grzejników - właśnie dlatego warto tej kwestii poświęcić odpowiednio dużo czasu. Przekonaj się, jaki grzejnik do pokoju 25m2 będzie odpowiedni i jak dobrać moc grzejnika. Sprawdź, dlaczego czasem warto zdecydować się na model o większej mocy niż ta obliczona. Praktyczna wiedza pozwoli Ci uniknąć najczęściej popełnianych błędów i zapewni odpowiednią temperaturę wewnątrz, także w trakcie największych mrozów.

Co musisz wiedzieć, by wybrać grzejnik?

Wybór odpowiedniego grzejnika nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać - na szczęście istnieje kilka praktycznych porad, dzięki którym bez trudu wybierzesz model odpowiedni do swojego wnętrza. Co musisz wiedzieć, by prawidłowo wybrać grzejnik do dużego pokoju?

  1. Jaka moc grzejnika będzie najlepsza? Określenie optymalnej mocy cieplnej grzejnika będzie możliwe, kiedy określisz jego przeznaczenie i wielkość pomieszczenia, któremu jest dedykowany. My będziemy szukać odpowiedzi na pytanie, jaki grzejnik do pokoju 25m2 będzie najlepszym wyborem;
  2. Ważna będzie także specyfikacja pomieszczenia - położenie w planie domu, ilość okien i drzwi - także balkonowych;
  3. Istotne znaczenie ma prawidłowe określenie oczekiwanej temperatury. Ze względów zdrowotnych w pokojach nie powinna ona przekraczać 21-22 stopni Celsjusza;
  4. Zdecyduj, jaką funkcję ma pełnić grzejnik w Twoim domu. Może dogrzewać pomieszczenie, ogrzewać albo suszyć, może być też dodatkowo dekoracją (grzejniki dekoracyjne);
  5. Zastanów się, gdzie ma znajdować się grzejnik w pokoju - pod oknem, czy na wolnej ścianie. Umiejscowienie grzejnika ma znaczenie dla komfortu cieplnego w pomieszczeniu;

Najpopularniejsza metoda doboru grzejników

Zastanawiasz się, w jaki sposób dobrać odpowiedni grzejnik dla konkretnego pomieszczenia? Jak dobrać grzejnik do dużego salonu? Najczęściej wykorzystywaną metodą jest metoda szacunkowa, polegająca na określeniu mocy grzejnika na podstawie wielkości ogrzewanego pomieszczenia. Otrzymaną wielkość, w naszym przypadku - 25m2 powierzchni pomieszczenia należy pomnożyć przez wartość potrzebną do ogrzania 1m2 lub 1m3 pokoju. W sytuacji, gdy oczekiwana przez Ciebie temperatura pomieszczenia powinna wahać się w przedziale 21-22 stopni Celsjusza, a w pokoju znajduje się ściana zewnętrzna lub więcej niż jedno okno, ta wartość to 80-100W/m2. W ten sposób szybko możemy obliczyć moc grzejników i zapotrzebowanie na moc cieplną.

Gdzie najlepiej zainstalować grzejnik?

Już wiesz, jaki grzejnik do pokoju 25m2 będzie odpowiedni? Po dokonaniu wyboru mocy grzejników koniecznie sprawdź, gdzie należy je zainstalować!

Gdzie umieścić grzejnik? Grzejniki najczęściej montuje się bezpośrednio pod oknem - nie jest to przypadek - właśnie tam najlepiej jest wykorzystywana ich moc cieplna. Chcesz umieścić kaloryfer w innym miejscu? Możesz zdecydować się na takie rozwiązanie, pamiętaj jednak, by wybrać model o większej mocy grzewczej.

Typ grzejnika a wydajność ogrzewania

Chcesz osiągnąć komfortową temperaturę w pomieszczeniu? W przypadku dużego pokoju poza mocą grzejnika zwróć uwagę też na jego rodzaj. Ten parametr również ma wpływ na wydajność grzejników. Grzejniki członowe to jedne z najpopularniejszych rodzajów grzejników. Najczęściej wykonywane z aluminium lub żeliwa – to grzejniki aluminiowe lub grzejniki żeliwne. Możliwe jest dodawanie kolejnych członów w razie potrzeby, tak że wielkość potrzebnego grzejnika możemy zmienić niemal w każdej chwili. Ciężkie grzejniki żeliwne nie mogą być instalowane na ścianach o mniejszej wytrzymałości.

Grzejniki konwektorowe to grzejniki pokojowe bez osłon, które wykorzystują do działania efekt konwekcji, a więc naturalnej cyrkulacji powietrza wynikającej z różnicy temperatur. Dzięki temu ciepłe powietrze jest swobodnie i równomiernie rozprowadzane po całym pomieszczeniu. Są lekkie, mogą być więc umieszczane też na ściankach w ramach systemów lekkiej zabudowy.

Grzejniki ścienne będą idealne do wnętrz z ocieplonymi ścianami zewnętrznymi. Z kolei podłogowe stosuje się najczęściej w łazienkach jako grzejniki łazienkowe, gdzie ciepło rozłożone jest na powierzchni całej podłogi.

Grzejniki płytowe są zbudowane z płyt i mogą być wykorzystywane pojedynczo lub tworzyć podwójne konfiguracje.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl