Producenci

Co warto wiedzieć o łazienkowych grzejnikach drabinkowych?

Co warto wiedzieć o łazienkowych grzejnikach drabinkowych?

Zapewnienie ciepła w łazience jest bardzo ważne. Po kąpieli, przy przebieraniu i myciu łatwo zmarznąć. Komfort termiczny mieszkańców można osiągnąć, dzięki zainstalowaniu odpowiedniego kaloryfera. Obecnie najczęściej instaluje się w łazienkach grzejniki drabinkowe. Montuje się je na ścianie, stosunkowo wysoko. Podłączenie dolne jest standardowym sposobem podłączenia, choć można także spotkać inne – boczne, prawe lub lewe.

 

Budowa

Drabinkowe grzejniki łazienkowe różnią się od standardowych źródeł ciepła dodatkowym zabezpieczeniem przed działaniem wilgoci. Nie powinny ulegać korozji przez długie, nawet mimo częstego wykorzystania rurek do suszenia odzieży i ręczników. Jak sama nazwa wskazuje, kaloryfer tego typu to najczęściej dwa pionowe kolektory grzewcze i kilka, kilkanaście lub więcej poprzecznych profili grzewczych – rurek, które je łączą. Im bardziej popularny jest ten typ grzejników, tym więcej wariacji na temat ich wyglądu pojawia się na rynku.

Najczęściej można spotkać rurki o standardowym, okrągłym przekroju. Inną opcją są rurki o przekroju kwadratu lub prostokąta, które doskonale wpisują się w nowoczesną aranżację łazienki, opartą o geometrię i wyraźnie zaznaczone kąty. Kolektory najczęściej są rozmieszczone blisko brzegów grzejnika. Ciekawym zabiegiem jest ustawienie ich blisko siebie, po jednej stronie. Do wyboru jest wiele kolorów i sposobów wykończenia, a także wielkości kaloryferów. Można zdecydować się na kontrast i dużą widoczność lub tak zestawić grzejnik wobec ściany, na której wisi, aby to źródło ciepła wtapiało się w otoczenie.  W ten sposób grzejnik drabinkowy będzie pasował do każdej łazienki, bez względu na styl, w której została urządzona. 

 

Zalety

Mnogość rurek rozprowadzających ciepło tworzy bardzo dużą powierzchnię grzewczą. Powoduje to bardzo szybkie rozgrzanie łazienki. W przypadku małych pomieszczeń można wybrać model o płaskim kształcie, bez wygiętych rurek. Zajmuje on bardzo mało przestrzeni. Co jednak bardzo ważne, profile drabinki pozwalają na bardzo wygodne rozwieszanie odzieży, bielizny i ręczników. Nawet przy złej pogodzie można szybko i bezproblemowo wysuszyć pranie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl