Producenci

Co warto wiedzieć o łazienkowych grzejnikach drabinkowych?

Co warto wiedzieć o łazienkowych grzejnikach drabinkowych?

Zapewnienie ciepła w łazience jest bardzo ważne. Po kąpieli, wyjściu spod prysznica, przy przebieraniu i myciu łatwo zmarznąć. Komfort termiczny mieszkańców można osiągnąć, dzięki zainstalowaniu odpowiedniego kaloryfera. W łazienkach możemy zamontować grzejniki elektryczne, wodne i inne. Obecnie najczęściej instaluje się w łazienkach grzejniki drabinkowe, które wydajnie ogrzewają wnętrze łazienki, zapewniając optymalną temperaturę powietrza. Takie kaloryfery łazienkowe montuje się w pomieszczeniu na ścianie, stosunkowo wysoko. Podłączenie dolne jest standardowym sposobem podłączenia, choć można także spotkać inne – boczne, prawe lub lewe.

Łazienkowe grzejniki drabinkowe – budowa

Drabinkowe grzejniki łazienkowe różnią się od standardowych źródeł ciepła dodatkowym zabezpieczeniem przed działaniem wilgoci. Nie powinny ulegać korozji przez długie, nawet mimo częstego wykorzystania rurek do suszenia odzieży i ręczników. Przy tym zapewniają komfortową temperaturę w łazience. Jak wyglądają grzejniki łazienkowe drabinkowe? Jak sama nazwa wskazuje, klasyczne modele tego typu to najczęściej dwa pionowe kolektory grzewcze i kilka, kilkanaście lub więcej poprzecznych profili grzewczych – rurek, które je łączą. W uproszczeniu można więc powiedzieć, że grzejniki drabinkowe składają się z pionowych kolektorów połączonych rurami, w formie drabinki. Im bardziej popularny jest ten typ grzejników, tym więcej wariacji na temat ich wyglądu pojawia się na rynku. Można zdecydować się też na grzejnik łazienkowy dekoracyjny.

Najczęściej można spotkać rurki o standardowym, okrągłym przekroju. Inną opcją są rurki o przekroju kwadratu lub prostokąta, które doskonale wpisują się w nowoczesną aranżację łazienki, opartą o geometrię i wyraźnie zaznaczone kąty. Kolektory najczęściej są rozmieszczone blisko brzegów grzejnika. Ciekawym zabiegiem jest ustawienie ich blisko siebie, po jednej stronie. Takie grzejniki do łazienki są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Do wyboru jest wiele kolorów i sposobów wykończenia, a także wielkości kaloryferów. Można zdecydować się na kontrast i dużą widoczność lub tak zestawić grzejnik wobec ściany, na której wisi, aby to źródło ciepła wtapiało się w otoczenie.  W ten sposób grzejnik drabinkowy będzie pasował do każdej łazienki, bez względu na styl, w której została urządzona. To doskonałe rozwiązanie do każdego wnętrza, zdecydowanie najpopularniejsze wśród klientów. Dlaczego warto do łazienki wybrać właśnie taki kaloryfer?

Zalety grzejników drabinkowych do łazienki

Dlaczego grzejnik łazienkowy drabinkowy jest tak chętnie wybierany do łazienek? Mnogość rurek rozprowadzających ciepło tworzy bardzo dużą powierzchnię grzewczą. Powoduje to bardzo szybkie rozgrzanie łazienki. Odpowiedni grzejnik błyskawicznie ogrzeje każdy metr kwadratowy pomieszczenia. W przypadku małych pomieszczeń można wybrać model o płaskim kształcie, bez wygiętych rurek. Zajmuje on bardzo mało przestrzeni, co jest niezwykle ważne przy małej wielkości łazienki. Co jednak bardzo ważne, profile drabinki pozwalają na bardzo wygodne rozwieszanie odzieży, bielizny i ręczników. Nawet przy złej pogodzie można szybko i bezproblemowo wysuszyć pranie czy ręczniki. Ta dodatkowa funkcjonalność znacznie zwiększa atrakcyjność modeli. W naszym sklepie internetowym są też dostępne grzejniki dekoracyjne w różnych kolorach – grzejnik łazienkowy biały, czarny i wiele innych. Design grzejnika możesz dopasować według swoich potrzeb. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór produktów z kategorii Grzejniki łazienkowe drabinkowe i nie tylko.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl