Producenci

Czy wiesz, że pokrętło do grzejnika pomaga zaoszczędzić nawet 25% energii?

Kaloryfery w domu to bardzo duży luksus i skok technologiczny względem pieców węglowych i kominków. Zapewniają one dużo większą ilość ciepła przy mniejszym zużyciu energii. Dodatkowo ich obsługa jest mniej skomplikowana i czasochłonna od konwencjonalnych rodzajów ogrzewania. W grzejnikach poza samą budową żebrowania i znajdującego się w środku czynnika podgrzewającego duże znaczenie mają również pokrętła do grzejnika, czyli zawory termostatyczne do grzejnika. Pokrętła do grzejnika są obecne niemal w każdym domu. Ich zastosowanie jest proste – z pomocą pokrętła można błyskawicznie dostosować temperaturę w pomieszczeniu do swoich potrzeb. Ich prawidłowe zamontowanie pomoże Ci zaoszczędzić nawet do 25% energii na ogrzewanie w skali roku. W tym celu wybierz odpowiednią głowicę termostatyczną do grzejnika.

Jakie zawory termostatyczne są najlepsze do grzejników aluminiowych?

Grzejniki aluminiowe są bardzo popularne w nowoczesnych mieszkaniach. Zastąpiły one stalowe kaloryfery, które były dużo mniej wydajne. Żeby efektywnie wykorzystać możliwości każdego ogrzewania, potrzebujesz urządzenia do regulacji temperatury. Tutaj pojawia się odpowiednie pokrętło do grzejnika. W przypadku grzejników o budowie z podłączeniem dolnym odpowietrznik układu znajduje się, jak sama nazwa wskazuje na dole. Wtedy głowica termostatyczna jest na górze kaloryfera. W takiej sytuacji Twoim jedynym zadaniem jest znalezienie odpowiedniego pokrętła, które pasuje na średnicę gwintu i ma odpowiedni zakres regulacji. Głowice termostatyczne i zawory znajdziesz w naszym sklepie. Dostępne u nas głowice termostatyczne do grzejników są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Mają ergonomiczny kształt i nowoczesne wykonanie. Oferujemy pokrętła do grzejników od najlepszych producentów – Varioterm oraz Schlosser.

Pokrętło do grzejnika w łazience zamontuj przede wszystkim wygodnie

Łazienka jest wyjątkowym pomieszczeniem w każdym domu. Dobrze jeśli będzie ona jednym z cieplejszych miejsc w mieszkaniu, ponieważ wyjście z gorącej kąpieli albo spod rozgrzanego prysznica jest dużo bardziej przyjemne, gdy znajdujesz się w ciepłym miejscu. Dlatego wybór grzejnika do łazienki jest kluczowy. Na rynku znajduje się szeroki wybór modeli. Ważne, żeby układ był wydajny i regulacja jego temperatury przy pomocy pokrętła do grzejnika była wygoda.

Na szczęście najpopularniejsze są jedynie dwa rodzaje podłączeń. Zawór boczny i zawór dolny. Więc Twoim jedynym dylematem jest wybór takiej głowicy termostatycznej, która będzie przede wszystkim praktyczna. Na drugim miejscu powinien być wygląd zewnętrzny.

Przy wyborze pokrętła do grzejnika skorzystaj z wiedzy fachowców

Czasami prace do wykonania w domu mogą być nieco zbyt trudne. A od jakości ich wykonania zależy bezpieczeństwo domowników oraz wymierne oszczędności finansowe, szczególnie w przypadku ogrzewania. Dlatego podczas wyboru pokrętła do grzejników, warto jest skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów. Na rynku znajduje się wiele głowic termostatycznych. Od eleganckich, które wykonane są z chromu, po smukłe i mniejsze  zawory termostatyczne w ciemnych kolorach. Każdy termostat grzejnikowy sprawdzi się w innych okolicznościach. W takim przypadku wizyta w sklepie i konsultacja z doświadczonym sprzedawcą jest rozsądnym posunięciem jeśli chcesz mieć w domu dopasowane pokrętła do grzejnika. Skorzystaj z oferty sklepu Hydrauliczny.eu, zamów regulator pokojowy najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl