Producenci

Dlaczego warto zamontować grzałkę elektryczną do grzejnika?

Ogrzewanie centralne jeszcze nie działa, a w mieszkaniu zimno. Pokój podgrzewasz farelką, a co z łazienką? Istnieje bezpieczne rozwiązanie, które zapewni ci dostęp do optymalnych temperatur niezależnie od pory roku. Jest to grzałka elektryczna do grzejnika.

Co to jest grzałka elektryczna do grzejnika?

Grzałka elektryczna do grzejnika to niewielki gadżet, który można podłączyć do urządzenia grzewczego, jak choćby do grzejników łazienkowych. Jest to niezależne źródło energii cieplnej, które umożliwia dogrzewanie jednego lub kilku wybranych kaloryferów. Doskonale sprawdzi się do dogrzewania pomieszczeń poza sezonem grzewczym. Grzałki elektryczne, na przykład do grzejnika łazienkowego, wykorzystuje się przede wszystkim w budynkach z centralnym ogrzewaniem.

Sprawdź, czy do twojego grzejnika można podłączyć grzałkę

Grzałka elektryczna do grzejnika to bardzo korzystne rozwiązanie. Zanim zdecydujesz się na jej zakup, sprawdź, czy do twojego kaloryfera da się taką grzałkę podłączyć. Informacje o możliwości zamontowania grzałki powinny znajdować się na karcie produktu, która jest dołączana przez producenta. Zgubiłeś kartę produktu? Wpisz nazwę modelu kaloryfera w wyszukiwarkę i znajdź potrzebne informacje.

Przy wyborze grzałki musisz wziąć pod uwagę moc grzejnika i właśnie do mocy grzejnika dobrać moc grzałki. Dodatkowe urządzenie do podgrzewania o źle dobranej mocy może być zwyczajnie niebezpieczne. Możliwe jest zamontowanie grzałki o większej mocy, jeśli grzałka ma podwójne zabezpieczenie przed wzrostem temperatury (ogranicznik temperatury i termostat). Ostatni parametr, jaki musisz wziąć pod uwagę przy wyborze grzałki, to to do czego będzie używana. Chcesz ogrzać całe pomieszczenie? Moc grzałki powinna być jak największa. Grzałka ma służyć tylko do szybszego suszenia ręczników lub jakiś drobnych rzeczy np. ściereczek kuchennych? Zdecyduj się na urządzenie o niższej mocy.

Jakie są zalety grzałki elektrycznej do grzejnika?

Funkcjonalność, praktyczne zastosowanie i duży komfort to główne zalety grzałki do grzejnika. Grzałka elektryczna do grzejnika z praktycznym układem sterowania temperatury umożliwia dostęp do odpowiedniej temperatury niezależnie od sezonu grzewczego. Sam decydujesz o tym, kiedy i jak długo dogrzewasz pomieszczenie grzałką elektryczną. Dzięki temu zapobiegasz niepotrzebnym stratom energii. Niska temperatura wiosną albo latem? Uruchamiasz grzałkę i w pomieszczeniu robi się cieplej. Jest to idealne rozwiązanie do szybkiego suszenia grzejników późną wiosną i wczesną jesienią. Duża wilgoć w łazience przyczynia się do powstawania pleśni i grzybów na ścianach. Grzałka do grzejnika łazienkowego zapewni odpowiednią temperaturę i przyczyni się do zmniejszenia wilgotności powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu. Grzałkę można też wykorzystać do podgrzewania wody.

Montaż grzałki elektrycznej do danego modelu grzejnika nie jest skomplikowany. Należy tylko przestrzegać zasad bezpieczeństwa oraz instrukcji dołączonej do urządzenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl