Producenci

Grzejnik jako dekoracja w salonie i pokoju dziennym

Grzejnik ozdobny w salonie i pokoju dziennym

Minęły już czasy, gdy kaloryfery były wyłącznie źródłem ciepła. Kiedyś były to niepowalające urodą żeliwne elementy ukrywane za zasłonami lub różnego rodzaju obudowami. Współczesne grzejniki pokojowe mają też walory estetyczne. Są dostępne w najróżniejszych wariantach kolorystycznych, dlatego do wnętrza można dobrać grzejniki ozdobne w dowolnym kolorze i w różnych kształtach. Obecnie grzejnik do salonu może pełnić funkcje estetyczne i stanowić widoczny, dekoracyjny element aranżacji wnętrz. Co może wydawać się zaskakujące, nawet w salonie lub pokoju dziennym mogą prezentować się doskonale, podkreślając styl wyposażenia. Jakie są możliwości wyboru grzejników dekoracyjnych do salonu?

Grzejniki ozdobne – dla każdego coś ciepłego i pięknego

Grzejniki dekoracyjne do salonu mogą przyjmować różnorodne formy. Nie zawsze określenie „dekoracyjny” oznacza barokową formę i ozdobne zawijasy na brzegach. Wybór grzejników jest bardzo szeroki – każdy popularny, nowoczesny styl wyposażenia wnętrz można uzupełnić o odpowiedni element grzewczy do każdej przestrzeni.

Wnętrza industrialne, lofty można wyposażyć w niskie, długie grzejniki dekoracyjne przypominające te, które były montowane w szkołach i zakładach pracy w czasach PRL. Taki element powinien być widoczny, np. być pomalowany na czerwony, mocny kolor. Odcień miedzi lub stali sprawdzi się równie dobrze. Inną, zaskakującą propozycją jest grzejnik w formie… miedzianych rurek, przypominających raczej ciąg grzewczy. Błyszczący grzejnik dekoracyjny o lekkiej formie powinien być szczególnie dobrze wyeksponowany w nowoczesnych wnętrzach.   

Grzejniki płytowe

Salon minimalistyczny, w którym króluje prostota, można uzupełnić w pokojowe grzejniki płytowe. Mają one dekoracyjną formę gładkiej płyty, idealnie przylegają do ściany i są dostępne w niezwykle szerokiej gamie kolorystycznej. Inne opcje wykończenia, na przykład pokrycie grzejnika powłoką lustrzaną, przypominającą beton lub szklaną. Na szkle można wykonać nadruk i w ten sposób uzyskać jedyne w swoim rodzaju, w pełni personalizowane źródło ciepła, jakiego nie ma nikt inny. Płytowe kaloryfery z powodzeniem sprawdzają się w formie pionowej, w dużym formacie. To prawdziwie dekoracyjny element aranżacji wnętrza, który sprawdzi się nie tylko w stylu minimalistycznym ale surowym, geometrycznym, industrialnym.

Grzejniki dekoracyjne poziome, a może pionowe?

W zależności od oczekiwań i gustu można wybrać dekoracyjny grzejnik do salonu poziomy lub pionowy. Kaloryfer poziomy jest umieszczany nisko i mniej rzuca się w oczy we wnętrzu, mimo tego, że może mieć równie ciekawą formę. Najlepiej zamontować takie funkcjonalne kaloryfery dekoracyjne pod oknami i niczym nie zakrywać. Pionowe grzejniki eksponuje się na ścianie, niemal jak obrazy lub grafiki. Taki grzejnik będzie idealnie pasował do nowoczesnych wnętrz, dając ciekawy efekt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl