Producenci

Jak podłączyć grzejnik, aby prezentował się estetycznie?

Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się między innymi tym, że maksymalnie ukrywa się wszystkie instalacje. Daje to nie tylko estetyczny efekt, ale także powiększa optycznie przestrzeń. Przy zakładaniu ogrzewania, inwestorzy zastanawiają się, jak podłączyć grzejnik, aby był jak najmniej widoczny. Nieestetycznie wyglądające rury instalacyjne często psują efekt aranżacji. Jest na to rozwiązanie. Od czego zacząć maskowanie rur? Jak ukryć rury gazowe?

Jak ukryć rury kaloryfera?

Można zamaskować rury centralnego ogrzewania poprzez zastosowanie gotowych maskownic lub płyt kartonowo-gipsowych (przyciąć płyty, aby były dopasowane do obejmy rury) albo malowanie rur w kolorze ściany. Wykorzystanie płyt gipsowo-kartonowych lub malowanie to często najlepsza propozycja, jeżeli zależy Ci, aby ukryć rury gazowe w już skończonej instalacji. W zabudowanej płytami gipsowo-kartonowymi konstrukcji możesz umieścić dekoracyjne oświetlenie punktowe. W przypadku montażu nowych instalacji mamy do wyboru parę innych rozwiązań na ukrycie rur. Przeczytaj i zobacz, jak ukryć rury od kaloryfera w domu.

Neutralny grzejnik w kolorze ściany

Istnieje wiele sposobów ogrzewania domów jednorodzinnych. Jakie są nowoczesne propozycje, można sprawdzić, przeglądając asortyment sklepu Hydrauliczny. Za bardziej popularne uchodzą nadal grzejniki. Nie tylko dają ciepło, ale często służą również do przesuszenia niektórych rzeczy. Jeśli grzejniki mają się maksymalnie wtopić w otoczenie, najlepiej dopasować je kolorystycznie do ścian. Jednym z częstszych rozwiązań na ukrywanie rur na ścianach jest biały grzejnik na białej ścianie. Domownicy mają pewność, że w takiej wersji tylko minimalnie wpłynie na estetykę wybranej aranżacjiNależy pamiętać, aby pomalować rury grzewcze farbą, która nie uszkodzi się pod wpływem wysokiej temperatury. Jak podłączyć grzejnik, żeby dobrze ukryć elementy instalacyjne? Najlepiej od dołu.

Podłączenie grzejnika od dołu

Podłączenie grzejnika od dołu jako metody na maskowanie rury centralnego ogrzewania nie powinno dziwić w sytuacji, gdy prawie wszystkie nowoczesne instalacje w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych są mało lub prawie wcale niewidoczne. Grzejniki najczęściej zawiesza się na ścianach pod oknami, które są najzimniejszym miejscem w pomieszczeniu. W takiej lokalizacji pracują z największą efektywnością, zgodnie z zasadami fizyki. Ogrzane grzejnikiem powietrze unosi się do góry i powoli przemieszcza przez powierzchnię pokoju w kierunku przeciwległej ściany. Następnie opada i wraca dołem do grzejnika. W miejscu montażu trzeba doprowadzić instalację grzewczą. W nowym budownictwie rury układa się w warstwach podłogi, jeszcze przed jej wykończeniem. W takim wariancie rury zostaną połączone z grzejnikiem od dołu.

Jak podłączyć grzejnik od dołu?

Istnieje kilka sposobów na to, jak podłączyć grzejnik od podłogi lub ściany. Rury instalacji mogą wychodzić albo z podłogi pod grzejnikiem, albo ze ściany, która znajduje się za grzejnikiem. Ostatnia opcja jest nie tylko estetyczna, ale także bardzo funkcjonalna, ponieważ ułatwia sprzątanie podłogi pod grzejnikiem. Innym godnym rozważenia sposobem, jak można ukryć rury w mieszkaniu, jest podłączenie rur z boku grzejnika. Są one ukryte w bruzdach ściennych, spotykanych w nieco starszych izolacjach. Grzejniki powinny być zasilane w taki sposób, jaki przewidział producent. Wybierając model do montażu od dołu, trzeba szukać takiego, który jest do tego fabrycznie przystosowany.

Na jakie jeszcze udogodnienia można liczyć przy podłączeniu grzejnika od dołu? Standardowo mają one wbudowane wkładki zaworowe. Można do nich dokupić głowice termostatyczne, umożliwiające automatyczną regulację temperatury.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl