Producenci

Jak urządzić małą łazienkę elegancko i funkcjonalnie?

Łazienka jest wyjątkowym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu. Korzystają z niej wszyscy domownicy, czasami w różnym wieku, dlatego powinna być funkcjonalna. Jednak w trakcie projektowania nowego wystroju domu warto pamiętać także o walorach estetycznych. Przyjemne wnętrze, w którym każdego ranka przygotowujesz się do nowego dnia, pomaga w zbudowaniu pozytywnego nastroju na długi czas.

Ale co robić, kiedy przychodzi nam organizować przestrzeń w naprawdę małej łazience? Jak optycznie powiększyć łazienkę? W jaki sposób zaplanować wyposażenie łazienki (nie tylko przybory toaletowe, ale też sprzęty i ceramika łazienkowa), żeby łatwiej było funkcjonować w tak małej przestrzeni? Zobacz, jak sprawić, aby mała łazienka stała się funkcjonalna!

Oszczędzaj czas dzięki porządkowi w łazience

W małych łazienkach funkcjonalność jest bardzo ważna. Jeśli większość rzeczy w mieszkaniu nie ma swojego miejsca, to tracisz na ich szukanie czas. Wydaje się, że kilka minut w perspektywie całego dnia jest mało istotne, jednak o poranku może mieć bardzo duże znaczenie. Bałagan w niewielkim pomieszczeniu jest czymś podwójnie kłopotliwym. Dlatego, gdy zastanawiasz się, jak urządzić małą łazienkę, postaw przede wszystkim na logiczny rozkład wnętrza i projekt łazienki. Przy niewielkich powierzchniach trzeba szanować każdy centymetr kwadratowy.

Jak urządzić małą łazienkę, wykorzystując wolną przestrzeń?

W każdym rodzaju pomieszczenia są miejsca, które można z łatwością wykorzystać do przechowywania różnych drobiazgów. Szczególnie istotne jest to w malutkiej łazience. Bardzo dobrym pomysłem są półki, które można zamontować w rogach małych łazienek. Tam zmieścisz kubek ze szczoteczką do zębów, kostki mydła i inne małe przedmioty. Idealne jest również zbudowanie schowka nad drzwiami wejściowymi do opisywanego miejsca w domu. Taki swego rodzaju pawlacz czy szafki łazienkowe z łatwością pomieszczą na przykład ręczniki.

Znajdź miejsce na pralkę

Małe łazienki są dużym wyzwaniem organizacyjnym. Podczas aranżacji takiego wnętrza z reguły stajesz przed dwoma kwestiami do rozważenia, wybrać wannę czy prysznic i co zrobić z pralką? Wątek wanny lub prysznica ma częściowo związek z miejscem pralki w Twojej łazience. Natrysk zajmuje mniejszą powierzchnię, więc zyskujesz spory kawałek przestrzeni, jednak w przypadku wanny sprawa jest mniej oczywista. Wtedy można rozważyć przeniesienie pralki do kuchni. Wcześniej jednak trzeba sprawdzić, czy są oczywiście takie możliwości technologiczne.

Zastanów się nad mniejszymi rozmiarami wyposażenia

Chociaż na rynku brakuje jednoznacznej odpowiedzi, czym jest standardowy rozmiar sedesu lub pralki, to oczywiste, że znajdziesz mniejsze i większe modele. Warto pomyśleć o elementach, takich jak kabina prysznicowa, ale też grzejnik łazienkowy. Producenci doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ludzie posiadają mniejsze łazienki. W związku z tym znalezienie odpowiednich rozmiarów dla poszczególnych sprzętów i armatury łazienkowej powinno być łatwe. Wystarczy udać się do odpowiedniego sklepu, w którym profesjonalna obsługa pomoże Ci w zakupie odpowiedniego wyposażenia do Twojej małej łazienki. Dobra organizacja przestrzeni w małym pomieszczeniu sprawia, że korzystanie z niego staje się znacznie łatwiejsze. Sprawdź rozwiązania do małej łazienki dostępne w Hydrauliczny.eu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl