Producenci

Jaki grzejnik do łazienki? Połącz estetykę i wygodę. Odkryj praktyczne rozwiązania!

Grzejniki pełnią bardzo ważną rolę w każdym domu. Ich głównym zadaniem jest utrzymywanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu. W przypadku łazienki ich wpływ na komfort życia jest jeszcze większy. Przede wszystkim dlatego, że pomagają one walczyć z wilgotnym powietrzem oraz osuszają mokre ręczniki. Jaki grzejnik do łazienki jest najlepszy? 

Grzejnik drabinkowy, czy panelowy? Wady i zalety każdego z nich

Oczywiście na pierwszym miejscu powinna być odpowiednia wydajność oraz cena, jednak wątek estetyczny jest również bardzo ważny. Dlatego warto rozważyć jeden z dwóch najpopularniejszych modeli grzejników. Prawdziwą klasyką gatunku jest budowa drabinkowa. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie ma kształt drabiny, ponieważ składa się z pojedynczych żeber, które są ze sobą połączone. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ z łatwością powiesisz na takim grzejniku ręcznik. Wadą jest stosunkowo mniejsza powierzchnia grzewcza.

Nowością na rynku są grzejniki panelowe, które mają jednolity kształt. Są mniej praktyczne, jednak wyglądają dużo bardziej elegancko i mają większą powierzchnię grzewczą. Jest to głównie propozycja dla osób, które cenią bardziej formę nad funkcjonalność. Zastanówmy się teraz, jaki grzejnik do łazienki wybrać? Wodny, elektryczno - wodny, a może elektryczny?

Grzejnik wodny jest praktyczny zimą i bezużyteczny poza okresem grzewczym

Grzejniki wodne są podłączone do instalacji centralnego ogrzewania, podobnie, jak pozostałe kaloryfery w domu. Dają z siebie przyjemne ciepło, jedynie w sezonie grzewczym. Są w zasadzie bezużyteczne latem i wczesną jesienią, gdzie też zdarzają się chłodniejsze dni. Wtedy nagrzanie łazienki lub wysuszenie ręczników musi odbywać się przy pomocy grzejnika elektrycznego.

Grzejniki elektryczne jedynie dogrzeją pomieszczenie

W przypadku grzejników elektrycznych ich największą wadą jest niewielka moc. Tego rodzaju nagrzewnice mogą jedynie delikatnie dogrzać łazienkę lub pomóc wyschnąć częściom garderoby. Jednak znaczący wzrost temperatury w większym pomieszczeniu jest trudny do osiągnięcia. Z reguły posiadają one czujnik, który wyłącza nagrzewnicę po osiągnięciu deklarowanej lub maksymalnej temperatury. W takim razie, jaki grzejnik do łazienki jest najlepszy?

Jaki grzejnik do łazienki jest najlepszy? Wybierz połączenie wodno-elektryczne

Jeśli zastanawiasz się, jaki grzejnik do łazienki jest optymalny, zainteresuj się modelami wodno-elektrycznymi. Dzięki temu otrzymujesz idealne połączenie ogrzewania z sieci, a także możliwość dogrzewania łazienki przy pomocy energii elektrycznej. Na koniec bardzo ważna jest funkcjonalność oraz estetyka. Zapewniają to między innymi modele Terma Iron D, które występują w konfiguracji wodno-elektrycznej. Teraz już wiesz, jaki grzejnik do łazienki wybrać. Wystarczy złożyć zamówienie i poczekać na odbiór.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl