Producenci

Jaki grzejnik do łazienki? Połącz estetykę i wygodę. Odkryj praktyczne rozwiązania!

Grzejniki pełnią bardzo ważną rolę w każdym domu. Ich głównym zadaniem jest utrzymywanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu. W przypadku łazienki wpływ instalacji grzewczej na komfort życia jest jeszcze większy. Przede wszystkim dlatego, że pomagają one walczyć z wilgotnym powietrzem oraz osuszają mokre ręczniki. Jaki grzejnik do łazienki jest najlepszy?  Jak dobrać grzejnik łazienkowy idealnie dopasowany do naszych potrzeb?

Grzejnik łazienkowy drabinkowy czy panelowy? Wady i zalety

Kiedy wybieramy grzejniki łazienkowe, oczywiście na pierwszym miejscu powinna być odpowiednia wydajność oraz cena, jednak wątek estetyczny jest również bardzo ważny. Dlatego warto rozważyć jeden z dwóch najpopularniejszych modeli grzejników. Prawdziwą klasyką gatunku jest budowa drabinkowa. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie ma kształt drabiny, ponieważ składa się z pojedynczych żeber, które są ze sobą połączone. Zastosowanie tego rodzaju grzejnika łazienkowego to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ z łatwością powiesisz na takim grzejniku ręcznik. Wadą jest stosunkowo mniejsza powierzchnia grzewcza do ogrzania łazienki.

Nowością na rynku są dekoracyjne grzejniki panelowe, które mają jednolity kształt. Są mniej praktyczne, jednak wyglądają dużo bardziej elegancko i mają większą powierzchnię grzewczą. Jest to głównie propozycja dla osób, które cenią bardziej formę nad funkcjonalność. Zastanówmy się teraz, jaki grzejnik do łazienki wybrać? Grzejniki wodno-elektryczne, wodne, a może grzejnik elektryczny?

Grzejnik wodny jest praktyczny zimą i bezużyteczny poza okresem grzewczym

Grzejniki wodne są podłączone do instalacji centralnego ogrzewania, podobnie, jak pozostałe kaloryfery w domu. Dają z siebie przyjemne ciepło, jedynie w sezonie grzewczym. Są w zasadzie bezużyteczne latem i wczesną jesienią, gdzie też zdarzają się chłodniejsze dni. Wtedy nagrzanie łazienki lub wysuszenie ręczników musi odbywać się przy pomocy grzejnika elektrycznego, co dodatkowo zużywa energię elektryczną. Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze grzejnika łazienkowego.

Grzejniki elektryczne jedynie dogrzeją pomieszczenie

Chcesz zamontować grzejnik elektryczny? W przypadku grzejników elektrycznych ich największą wadą jest niewielka moc grzejnika. Tego rodzaju nagrzewnice mogą jedynie delikatnie dogrzać łazienkę lub pomóc wyschnąć częściom garderoby. Jednak przy takiej mocy grzejnika znaczący wzrost temperatury w większym pomieszczeniu jest trudny do osiągnięcia. Do ogrzania pomieszczenia konieczny jest sprzęt o większej mocy. Grzejniki elektryczne z reguły posiadają czujnik, który wyłącza nagrzewnicę po osiągnięciu deklarowanej lub maksymalnej temperatury. W takim razie, jaki grzejnik łazienkowy jest najlepszy?

Jaki grzejnik do łazienki jest najlepszy? Wybierz połączenie wodno-elektryczne

Jeśli zastanawiasz się, jaki grzejnik do łazienki jest optymalny, zainteresuj się modelami wodno-elektrycznymi. Dzięki temu otrzymujesz idealne połączenie ogrzewania z sieci, a także możliwość dogrzewania łazienki przy pomocy energii elektrycznej poza sezonem grzewczym. Na koniec bardzo ważna jest funkcjonalność oraz estetyka. Zapewniają to między innymi modele Terma Iron D, które występują w konfiguracji wodno-elektrycznej. Teraz już wiesz, jaki grzejnik do łazienki wybrać. Wystarczy złożyć zamówienie i poczekać na odbiór.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl