Producenci

Jaki grzejnik łazienkowy elektryczny z termostatem wybrać?

Kto z nas nie lubi ciepłej łazienki? Szczególnie kiedy wychodzi z kąpieli lub kończy poranny prysznic? Jednym słowem, utrzymanie komfortowej temperatury w naszej łazience, niezależnie od pory roku, to sprawa kluczowa. Zgodnie z zaleceniami, temperatura panująca w łazience powinna być zawsze o 4 stopnie wyższa niż w pozostałych pomieszczeniach domu. Idealną jest ta w okolicach 24 stopni. Jak ją uzyskać? Pomogą nam w tym łazienkowe grzejniki elektryczne z termostatem!

Komfort i wygoda

Grzejnik w łazience pełni coraz częściej rolę wieszaka oraz suszarki na ręczniki. Pomaga również w osuszaniu wilgotnego powierza. Nowoczesne grzejniki elektryczne z termostatem, montowane w łazienkach, wbrew pozorom, wcale nie muszą generować wysokich kosztów za energię elektryczną. Są z pewnością znacznie wygodniejsze i efektywniejsze a przy odpowiednim ich doborze, może okazać się, że i bardzie ekonomiczne niż tradycyjne ich odpowiedniki. 

Grzejniki łazienkowe z grzałkami elektrycznymi i termostatem są znakomitym rozwiązaniem. Poza sezonem grzewczym można je dowolnie włączać, dogrzewając w ten sposób łazienkę i dostosowując temperaturę w niej do naszych indywidualnych preferencji lub wykorzystać je jedynie do suszenia ręczników po kąpieli.

Optymalne rozwiązanie

Bardzo istotnym elementem jest właściwe dopasowanie elektrycznego grzejnika łazienkowego z termostatem do potrzeb domowników. Przy zakupie, koniecznie należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych elementów:

- rozmiar grzejnika – łazienkowy ogrzewacz elektryczny wyposażony w termostat można kupić w wielu różnych rozmiarach. Dopasujmy ten parametr do ilości miejsca na ścianie, a moc do gabarytów naszej łazienki, unikniemy w ten sposób wysokich rachunków za energię.

- typ urządzenia – grzejniki łazienkowe to zazwyczaj modele drabinkowe. Jednak można znaleźć na rynku również modele dekoracyjne. Wybierzmy nie tylko efektywny, wyposażony w termostat, grzejnik elektryczny do naszej łazienki, ale spełniający również nasze wymagania estetyczne.

- możliwość sterowania ogrzewaniem oraz funkcjonalność – standardem jest już od dawna opcja całkowitego odłączenia grzejnika, termostat zaś pozwala na dowolne ustawienie temperatury, tak aby utrzymać komfort termiczny w łazience. Zwróćmy również uwagę na układ szczebli, powinny być one tak rozmieszczone, byśmy bez problemu mogli zawiesić na nich ręcznik.

Decydując się na elektryczny grzejnik z termostatem do naszej łazienki, zwróćmy koniecznie uwagę na okres gwarancji, jaki daje nam producent. Wybierzmy modele z gwarancją na co najmniej 8-10 lat. Taki długi okres świadczy o tym, że producent doskonale zabezpieczył grzejnik przed korozją, co z kolei zapewni nam spokój i bezpieczeństwo użytkowania na długi czas. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl