Producenci

Jakie grzejniki do ogrzewania gazowego wybrać? Kilka sprawdzonych rad

Ogrzewanie gazowe to bardzo popularny i wygodny system grzewczy. Nie wymaga on zbyt wiele pracy, a zapewnia stały dopływ ciepła. Chcesz, by twój system ogrzewania gazowego działał bez zarzutu? Zajmij się parametrami instalacji grzewczej i wybierz właściwe grzejniki. Jakie? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Jeśli grzejnik ma być wykorzystany w jednej instalacji grzewczej przy ogrzewaniu gazowym z kotłem kondensacyjnym, musi być przystosowany do pracy przy niskich parametrach instalacji. Kocioł kondensacyjny pracuje z wysoką sprawnością przy niskich temperaturach wody grzewczej. Przed zakupem grzejnika warto sprawdzić wielkość grzejnika, materiał wykonania i moc.

Weź pod uwagę wielkość grzejników

Jakie grzejniki do ogrzewania gazowego wybrać? Musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość kaloryferów. Zbyt duże sprawią, że w twoim mieszkaniu będzie duszno, a temperatura w pomieszczeniach będzie zbyt wysoka. Za małe kaloryfery w przypadku niskiej temperatury zewnętrznej nie ogrzeją dobrze pokoju, czy łazienki, co może skutkować nie tylko większymi rachunkami za ogrzewanie, ale także zawilgoceniem ścian, czy chorobami najbliższych. Moc cieplna grzejnika ma ogromne znaczenie.

Postaw na wysokiej jakości materiały

Zastanawiasz się jakie wybrać grzejniki do ogrzewania gazowego? Sprawdź, z jakiego materiału został wykonany kaloryfer. Czasami lepiej zapłacić więcej za lepszą jakość. Pamiętaj również o tym, że grzejniki nie są raczej wymieniane raz na rok, te urządzenia mają ci służyć latami. Z tego powodu warto wziąć pod uwagę jakość materiału. Im lepszy tym kaloryfery będą trwalsze i bardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia.

Wymiana ciepła może odbywać się na dwa sposoby – konwekcja (ogrzewanie powietrza z pomieszczenia od grzejnika, powietrze unosi się do góry i roznosi się na całe wnętrze) albo promieniowanie (tutaj sposób oddawania ciepła jest inny, polega na wymianie ciepła między grzejnikiem a ogrzewanym ciałem – grzejnik emituje fale elektromagnetyczne, a zimne ciała je pochłaniają). Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań do ogrzewania gazowego są grzejniki płytowe idealne pod kotły kondensacyjne. Parametry instalacji przyjmowane dla grzejników stalowych płytowych sprawdzają się przy tradycyjnym kotłach gazowych, jak i w kotłach kondensacyjnych.

Jakie grzejniki do ogrzewania gazowego? Zwróć uwagę na moc

Nie wiesz jakie grzejniki do ogrzewania gazowego będą najlepsze? Zwróć uwagę na moc. Jest to niezwykle istotny parametr. Moc kaloryfera zależy m.in. od funkcji jaką będzie pełnił w danym pomieszczeniu. Inną moc powinien mieć kaloryfer, który jest głównym źródłem ogrzewania, inną taki, który ma za zadanie dogrzać pomieszczenie, a jeszcze inną taki, który montujesz w celu suszenia ubrań, czy ręczników. Wiele osób decyduje się również na ogrzewanie mieszane, a więc instalację ogrzewania podłogowego wraz z grzejnikami. Ogrzewanie podłogowe cieszy się ciągle rosnącą popularnością wśród Polaków.

Design ma znaczenie

Parametry techniczne grzejników są bardzo ważne. Wiesz już, że to od nich zależy stan twojego portfela, temperatura w pomieszczeniach, a nawet zdrowie twoich bliskich. Przy podejmowaniu decyzji, jakie grzejniki do ogrzewania gazowego wybrać, musisz wziąć pod uwagę, również design. Kaloryfery często są montowane „na widoku”. Wybierz taki model, który będzie pasował do charakteru pomieszczenia oraz będzie ci się po prostu podobał. Warto poświęcić trochę czasu na poszukiwania i znaleźć grzejnik, który będzie miał odpowiednie parametry techniczne oraz estetyczne. Zyska na tym całe pomieszczenie (grzejnik może pełnić funkcję dekoracyjną).

Decydujesz się na mało estetyczny grzejnik ze względu na niską cenę i satysfakcjonujące parametry techniczne? Uważasz, że lepiej kupić brzydszy kaloryfer, bo w każdej chwili możesz go zabudować? Po pierwsze nie zawsze zalecane jest zabudowywanie kaloryfera, po drugie po zabudowaniu grzejnika, jego moc może być niewystarczająca do ogrzania pomieszczenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl