Producenci

Odpowietrznik automatyczny. Jak odpowietrzyć domowe grzejniki?

Nowinki technologiczne to temat, który zawsze interesuje prywatnych inwestorów. Jednym z funkcjonalnych urządzeń jest odpowietrznik automatyczny. Jak odpowietrzyć grzejniki, aby nie narazić się na spadek ilości oddawanego ciepła?

Nadmiar powietrza

Zapowietrzony grzejnik potrafi być prawdziwą zmorą podczas sezonu grzewczego. Nie tylko hałasuje, ale powoduje, że grzejnik nie emituje tyle ciepła, ile powinien. Do zapowietrzenia dochodzi wtedy, gdy powietrze dostaje się do instalacji. Dzieje się tak przy nagrzewaniu wody, w trakcie napełniania oraz w wyniku nieszczelności. Ignorowanie problemu jedynie pogorszy stan instalacji. W dłuższej perspektywie może dojść do korozji i uszkodzeń, które bezpośrednio wpłyną na żywotność grzejnika. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest odpowietrznik automatyczny. Jak odpowietrzyć przy jego pomocy grzejnik?

Ręczne odpowietrzanie

Większość osób ma świadomość konieczności odpowietrzania grzejników. Przy niskich temperaturach gorsza przepustowość instalacji może doprowadzić nawet do zamarznięcia armatury zabezpieczającej czy naczyń wzbiorczych. Wielu użytkowników decyduje się na ręczne odpowietrzanie, które nie wymaga obecności hydraulika. Ręczny zawór odpowietrzający to element zamontowany na stałe przy grzejniku. Najczęściej w jego zewnętrznej części. Sposób jego odpowietrzenia zależy od tego, jak jest skonstruowany tzw. grzybek. Czasem przydaje się przy tym śrubokręt, bywa, że wystarczą same dłonie. Zdecydowanie prościej jest, gdy posiada się odpowietrznik automatyczny. Jak odpowietrzyć grzejnik w takiej wersji? Wiele zależy od zaworów.

Większy komfort

Nie każdy czuje powołanie do samodzielnych działań przy elementach instalacji. Nawet wtedy, gdy zadanie wydaje się całkiem proste. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na odpowietrznik automatyczny. Jak odpowietrzyć nim grzejnik? Nie ma potrzeby interweniowania. Automatyczny system odpowietrzający sam wydala powietrze, zalegające w grzejnikach. Jak wygląda takie urządzenie, można się przekonać w sklepie Hydrauliczny. Ten niewielki detal szybko zyska uznanie domowników, ponieważ zapewni nieprzerwaną dostawę ciepła do pomieszczenia. Niektóre modele nadają się do wszystkich typów instalacji, tych otwartych i zamkniętych.

Odpowietrzniki automatyczne nadają się do grzejników łazienkowych, w tym ściennych. Świetnie sprawdzą się także przy ogrzewaniu podłogowym, naczyniach wzbiorczych, kotłach grzewczych, a nawet instalacjach z kolektorem słonecznym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl