Producenci

Ogrzewanie podłogowe, czy grzejniki? Poznaj wady i zalety każdego rozwiązania

Dyskusja związana z tym, który rodzaj ogrzewania wybrać dotyczy głównie osób zainteresowanych budową domu. W mieszkaniach z reguły niemal zawsze stosuje się grzejniki. Dlatego w dzisiejszym materiale - ogrzewanie podłogowe, czy grzejniki odniesiemy się do domu jednorodzinnego.

Rodzaj kotła może być jednym z najważniejszych czynników

Konstruowanie systemu ogrzewania w domu jednorodzinnym wymaga odpowiedniego zaangażowania. Najlepiej skonsultować wszystko z firmami, które zajmują się budową takich układów. Jednak w trakcie wymiany argumentów warto wiedzieć, jakie są podstawowe różnice pomiędzy poszczególnymi kotłami. Ogrzewanie podłogowe preferuje współpracę z pompami ciepła lub kotłem kondensacyjnym. Wynika to przede wszystkim z tego, że tak zwana podłogówka wymaga zdecydowanie niższych temperatur. Kotły na paliwa stałe mają większe możliwości. Dlatego podgrzewają wodę do wyższych temperatur, które są wskazane przy kaloryferach.W większości przypadków rodzaj kotła determinuje system ogrzewania.

Ogrzewanie podłogowe, czy grzejniki? Na co zwracają uwagę użytkownicy

Poza rodzajem kotła i wynikającymi z tego pośrednio kosztami za ogrzewanie bardzo ważne są również wady oraz zalety z punktu widzenia użytkownika. Kaloryfery są doskonałym miejscem do ogrzania się w chłodniejsze dni. Wtedy można przycupnąć sobie obok niego i cieszyć się przyjemnym ciepłem. Jednak wadą takiego rozwiązania według wielu użytkowników jest fakt, że podczas bardzo mroźnych zim w towarzystwie grzejnika jest gorąco, natomiast samo pomieszczenie już tak równomiernie nagrzane nie jest. W przypadku ogrzewania podłogowego ciepło rozchodzi się po całej powierzchni pomieszczenia, jednakowo ogrzewając każdy jego fragment. Minusem takiego rodzaju systemu jest ograniczona liczba materiałów, z których może być wykonana podłoga. Terakota oraz specjalnie przygotowane drewno, to najpopularniejsze rozwiązania. Specjalistyczne dywany oraz wykładziny przystosowane do podłogówki dopiero wchodzą na polski rynek. Zastanówmy się teraz, co jest bezpieczniejsze. Ogrzewanie podłogowe, czy grzejniki?

Jaki system ogrzewania jest bezpieczny dla dzieci, alergików i osób starszych?

Bezpieczny dom jest marzeniem wszystkich osób. Dlatego podczas projektowania go trzeba uwzględnić również potrzeby jego mieszkańców. Kaloryfery są dość niebezpiecznym rozwiązaniem dla dzieci i osób starszych. Ze względu na to, że muszą pozostać odkryte, bardzo łatwo można w nie uderzyć po straceniu równowagi. W ten sposób dzieci mogą zrobić sobie krzywdę. Również osoby starsze mogą się o nie poparzyć ze względu na łatwy dostęp. Alergicy także zwracają uwagę, że przebywanie w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym wpływa zdecydowanie korzystniej na ich komfort życia. Ostatecznie, co wybrać, ogrzewanie podłogowe, czy grzejniki, to dość trudna decyzja. Każde rozwiązanie ma swoje złe i dobre strony. Musisz samodzielnie ocenić, co bardziej odpowiada Twoim potrzebom.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl